Araba İlanı Ver

Hemen hızlıca araba ilanı ver! Arabanı Sat
Aracın satılana kadar ücretsiz araba ilanın yayınlansın
Araba satmak için doğru yerdesin. Ücretsiz araba ilanı ver binlerce kişiyle buluş!
ARABA BİLGİLERİ
Araç Türü
Yılı
OTOMOBİL DETAYLARI
İLAN DETAYLARI
Başlık
Açıklama
Fiyat
KİŞİSEL BİLGİLER
Ad Soyad
E-Posta (Kullanıcı Bilgileriniz bu e-posta adresine gelecek)
Cep Telefonu
İl
İlan vererek ikincielotoaraba.com'un İlan verme, üyelik kurallarını kabul etmiş olursunuz.

Aracınızı Kolayca Satmak İçin Bunlara Dikkat Edin!

Hemen herkes, aracını karlı ve hızlı bir şekilde satmak ister. Bir aracın hızlı şekilde satılabilmesini etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Bunlar arasında; aracın modeli, yaşı ve markası da yer almaktadır. Çünkü fiyat skalası bu faktörlere göre belirlenmektedir. Ancak aracınızı hızlı bir şekilde ve mümkün olduğunca iyi fiyata satmanın en ideal yolu online araç satış platformlarını kullanarak araba sat demektir. Bu platformlar üzerinden araba ilanı ver butonunu tıklayarak ilan oluşturabilir, geniş bir kitleye ulaşma imkânı bulabilirsiniz. Fakat arabanızı iyi fiyata ve kolay şekilde satmanız için bazı noktaları da göz önünde bulundurmalısınız. Peki, arabanızı satarken nelere dikkat etmelisiniz?

Araba İlanı Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

araba ilanı ver

Aracınızı 2.el araba seri sitelerine ilan vererek satmak istediğinizde öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken aracınızın temizliğidir. Çünkü potansiyel alıcıların araçlarda baktığı ilk nokta aracın temizliğidir. Bu nedenle aracınızı alıcılara en güzel hali ile içi ve dışı temizlenmiş bir şekilde sunmalısınız. Yine aracınızda ufak tefek çizikler varsa bunların düzeltilmesine dikkat edin. Bu sayede alıcılarınızın ilanınız ile ilgilenmesini sağlayabilirsiniz.

Sahibinden araba ilanı ver imkânı sunan web siteleri ile aracınızı hızlı satmak için en çok dikkat etmeniz gereken konu, aracınızın fotoğraflarının netliğidir. Çünkü alıcılar, fotoğrafları detaylı olarak inceler ve olabildiğince detay görmek isterler. Bu nedenle aracınızın fotoğraflarını aydınlık bir ortamda ve net bir şekilde çekmeye özen gösterin. Yine ışığı arkanıza almayı ve farklı açılardan fotoğraf çekmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Online araç satış sitelerinde araba ilanı ver butonuna tıkladıktan sonra ise aracınız ile ilgili ne kadar çok ayrıntı verirseniz o kadar yararınıza olacaktır. Ancak bu detayları verirken mutlaka dürüst olmalısınız. Bu anlamda fiyat biçerken marka, model, yaş, vites tipi, yakıt tipi ve araç rengi gibi etmenleri dikkate almalısınız. Tabi, tüm bunları yaparken ikinci el otomobil piyasasını incelemeyi de unutmamalısınız.

İkinci el araçlarda satışın hızını belirleyen en önemli etmenlerden birisi, aracın öne çıkan özellikleridir. Çünkü bazı arabaların öne çıkan özellikleri, alıcılar için tercih sebebidir. Bu nedenle araba satarken aracınızın öne çıkan özelliklerini eklemeyi unutmayın. Örneğin; aracınızın plakası bir spor kulübünün baş harflerini içeriyorsa avantajlısınız demektir. Çünkü arabanız, o takımın hayranları tarafından ilgi görecektir. Yine yakıt tüketimi çok iyi optimize edilebilen bir araca sahipseniz, aracınızı daha önce ünlü bir kimse kullandıysa ve bagajı ekstra genişlikteyse aracınız çok daha hızlı satılacaktır. Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi bu detayları ilan ver butonunu tıkladıktan sonra detayları girerken mutlaka belirtmelisiniz.